Części oryginalne i zamienniki.

October 24, 2013 by admin

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego stojący przed koniecznością dokonania naprawy samochodu musi podjąć decyzję, czy do tej naprawy użyć części oryginalnych, czy też zamiennych. Części oryginalne to takie, które produkowane są zgodnie z wymogami danego producenta samochodu, a także posiadają wysoką jakość i wytrzymałość, potwierdzane przez samego producenta. Części oryginalne przeznaczone są zawsze na pierwszy montaż fabryczny pojazdu i dostępne są wyłącznie w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży. Za każdym razem kiedy zabraknie ci na to pieniędzy możesz wykorzystać tanie pożyczki na dowód.lub jeśli wolisz pożyczki dla zadłużonych bezrobotnych.

Montażu takich części dokonuje się w tych samych serwisach, co gwarantuje nie tylko ich idealny dobór do samochodu, ale także zaś ich zamontowanie zgodne z instrukcjami serwisowymi i specyfiką danego produktu, określonymi przez producenta części. Zamienniki z kolei to części samochodowe, stanowiące produkt bardzo podobny do oryginalnego, jednakże nie markowy. W powszechnym przekonaniu panuje, iż zamienniki są gorszej jakości, aniżeli części oryginalne, co niekoniecznie musi być prawdą.

Zamienniki podzielić można na kilka rodzajów. Pierwsze to zamienniki z grupy Premium, które są takimi samym częściami co części oryginalne, często także produkowane na tych samych taśmach produkcyjnych, jedynie nie posiadające rekomendacji konkretnej marki. Kolejną grupę stanowią zamienniki gorszej jakości, które z kolei produkowane są przez wyspecjalizowane firmy działające od wielu lat, jednakże nie znajdujące się w grupie producentów produkujących części do pierwotnego montażu samochodów.

Części te posiadają wszelkie wymagane testy i wykonane są z bardzo dobrych jakościowo materiałów, nie odbiegających często niczym od oryginałów. Trzecią grupę stanowią tanie podróbki. Są one wykonanie przez wątpliwe firmy z wątpliwych jakościowo materiałów. Wybór zakupu pomiędzy częściami oryginalnymi, a zamiennikami zawsze należy do właściciela pojazdu. Przy tym wyborze należy przeanalizować jakie są różnice fabryczne pomiędzy częściami samochodowymi oryginalnymi, a zamiennikami i jakie może mieć to wpływ na funkcjonowanie pojazdu.